ALO 183 ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞTAYI (7-8 ARALIK 2017)

     Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı ile  Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği koordinasyonunda İl Müdürlüklerimizde görevli Acil Müdahale Ekip Sorumluları ile ALO 183 Sosyal Destek Hattı çalışanlarının katılımı ile “ALO 183 Çağrı Merkezi Koordinasyonu Çalıştayı 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Sakarya ilinde yapılmıştır.
     Söz konusu çalıştaya Merkez Teşkilatı personeli, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Diyarbakır ve Sakarya illerinden Acil Müdahale Ekip Sorumluları, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi, Sosyal Hizmet Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Merkez Müdürleri ile birlikte 55 personel katılmıştır. Ayrıca 155 Kolluk Kuvveti,156 Jandarma Kolluk Kuvveti ile Göç İdaresi Başkanlığından ilgili görevliler de çalıştaya davet edilmişlerdir.
     Çalıştayda “ALO 183 sosyal destek hattı tarafından yönlendirilen ve Bakanlığımız görev alanına giren konularda uygulamada yaşanılan sorunlar ile birlikte paydaş kurumlar işbirliğinde yaşanılan sorunlar ve çözüm önerileri ele alınmıştır. Program sürecinde Alo 183 Çağrı Merkezi ziyareti de  gerçekleştirilmiştir.
    Program Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı ve ALO 183 Koordinatörü Faik YILDIRIM’ın genel değerlendirme konuşmaları  ve Katılım Belgelerinin  verilmesi ile son bulmuştur.Sonraki Sayfa: AİLE VE BOŞANMA SÜRECİ DANIŞMANLIĞI TEMEL VE SÜPERVİZYON EĞİTİMİ ( 18-22 ARALIK 2017)

Önceki Sayfa : SHM MÜDÜRLERİ VE SHM'LERDEN SORUMLU İL MÜDÜR YARDIMCILARINA YÖNELİK HİEP (08-12 ŞUBAT 2018)