Hizmet Modelleri İhtiyaç Programlarının Revize Çalıştayı (23-27 Mayıs 2016)

     Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı koordinesinde ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı işbirliğinde “Hizmet Modelleri İhtiyaç Programlarının Revize Çalıştayı” 23-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştirilmiştir.
     Program, 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı  Osman SAĞ ve Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak ÇİFTÇİ’nin açılış konuşmaları ile başlamıştır.
     Eğitim programına, Merkez ve Taşra teşkilatında görev yapan 99 meslek elemanı ve idareci katılmıştır. Birinci gün Genel Müdürlükler tanıtım sunumlarını yapmışlardır. Belirlenen program dahilinde 3 eğitim görevlisi tarafından 2 gün eğitim verildikten sonra katılımcılar Genel Müdürlük ve Daire Başkanlıkları bazında gruplara ayrılarak takım çalışması yapmışlardır. Hizmet İçi Eğitimin gerçekleştirilmesinde, Bursa Uludağ Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesinden eğitim görevlisi desteği sağlanmıştır.
      Katılımcılara “İhtiyaç Programı Nedir? Nasıl Yapılır? İhtiyaç Programının Gerekliliği, İhtiyaç Programı Hazırlanırken Dikkat Edilecek Hususlar” konularında eğitim  verilmiştir. Eğitimin son gününde İhtiyaç Programı Çalıştayının değerlendirmesi yapılmıştır.
      Eğitim Programı, katılım belgelerinin dağıtımı ile sona ermiştir.
      Katılımcılar eğitim sürecine etkin olarak katılmış olup moral ve motivasyonlarının arttığı yönünde geri bildirimler vermişlerdir.


 


Sonraki Sayfa: İstanbul’da ‘’Dünya İnsani Zirvesi’’ düzenlendi. Zirveye katkıda bulunmak adına Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı da katıldı

Önceki Sayfa : İl Müdürlüklerinde Evlat Edinme Hizmetini Yürüten Sosyal Çalışmacılara Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı (23-27 Mayıs 2016)