Öz Değerlendirme Sisteminin Denetimi Eğitici Eğitimi (20-24 Şubat 2017)

     Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı koordinesinde ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde “Öz Değerlendirme Sisteminin Denetimi Eğitici Eğitimi” 20-24 Şubat 2017 tarihleri arasında Ankara ili Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilmiştir.
     Program, 20 Şubat 2017 Pazartesi günü, Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam EMİROĞLU’nun açılış konuşması ile başlamıştır. Daha sonra Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı Macide ÖZTÜRK ve proje uzmanı Janny Anne Gray programla ilgili konuşmalarını yapmışlardır.
     Eğitim programına,  merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 32 baş denetçi, denetçi ve denetçi yardımcısı katılmıştır.
      Katılımcılara “Çocuklarla Çalışan Kurumlar İçin Öz Değerlendirme Rehberinin Kurumlar Tarafından Kullanılması, Denetçilerin Öz Değerlendirme Formunu Doldurması, Kurumlar Tarafından Yapılan Öz Değerlendirme ve Denetçiler Tarafından Yapılan Denetim Arasındaki İlişki, Sorgu Hatlarının Hazırlanması, Denetim Faaliyeti ve Kanıt Toplanması, Denetim Faaliyetini Destekleyen İlkeler, Kurumun Müdürü ile Buluşmak ve Denetim Planını Tasarlamak, Denetim Raporunu Yazmak” konularında eğitim verilmiştir. Ayrıca 5 küçük çalışma grubu oluşturularak grup tartışmaları ve sunumları yapılmıştır.
      Eğitim Programı, 24 Şubat 2017 Cuma günü Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ahmet OKUR’un kapanış konuşmasının ardından sertifikaların dağıtım töreni ile sona ermiştir.


Sonraki Sayfa: Ebys Eğitici Eğitimi 2.Grup (20-24 Şubat 2017)

Önceki Sayfa : Hukuk Müşavirleri Ve Avukatlara Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı (11-15 Ve 14-18 Ekim 2017)