Sevgi Bir Kuş'un 3. Sayısı Çıktı

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çocuk dergisi Sevgi Bir Kuş’un 3. sayısı çıktı. Bu sayıda Unesco’nun 2016 yılını “Ahmet Yesevi Yılı” ilan etmesi dolayısıyla milli ve manevi değerlerimiz açısından en önemli şahsiyetlerden biri olan Ahmet Yesevi ve hikmetlerine derginin birçok bölümünde yer verildi.
Yayın hayatına başladığı ilk günden beri temel prensiplerinden biri gelecek nesiller dediğimiz çocuklarımıza vatan sevgisi ve millet olma bilincini en doğru biçimde anlatabilmek olan Sevgi Bir Kuş’un bu sayısında nenelerimizin, dedelerimizin tarih yazdığı Çanakkale Zaferi’nden bahseden birbirinden farklı ve bilgilendirici bölümler de yer aldı.
   Dislektik çocuklarımızın da dergimizi rahatlıkla okuyabilmeleri ve ondan faydalanabilmeleri için üçüncü sayımızdan itibaren “Verdana” yazı karakteri kullanılmaya başlandı.
   Dergimizin tüm sayılarının tam içeriğine, üçüncü sayısından itibaren ise zenginleştirilmiş içeriğine web sitemiz www.sevgibirkus.com üzerinden ulaşmak ve bu içeriği indirmek mümkündür. Okulların akıllı tahtalarında EBA sistemi üzerinden dergilerimizin görüntülenmesi yapılabilmektedir.


 
Aşağıdaki adreslerden okullar için dergi talebinde bulunabilirsiniz.
E- Mail: sevgibirkus@aile.gov.tr
               sevgibirkus@gmail.com
 
Sevgi Bir Kuş’u sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.
Facebook: @sevgibirkus
Twitter: @sevgibirkus
Instagram: @sevgibirkus

 Dergiden Bölümler


Sonraki Sayfa: Resmi Yazışma Kuralları Hizmet İçi Eğitim Programı (07-10 Haziran 2016)

Önceki Sayfa : Maaş ve Harcırah Ödemelerini Hazırlayan Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı (24-28 Ekim 2016)