Sivil Savunma Servis Görevlileri Ve İkos Görevlilerine Yönelik Hiep 1.Grup (07-12 Kasım 2016)

     Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı koordinesinde ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı işbirliğinde “Sivil Savunma Servis Görevlileri ve İKOS Görevlilerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı” 1.grup çalışmaları 07-12 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştirilmiştir.
     Program, 07 Kasım 2016 Pazartesi günü, Destek Hizmetleri Dairesi Başkan Yardımcısı  Yüksel YILMAZ’ın açılış konuşması ile başlamıştır.
     Eğitim programına, Merkez ve Taşra teşkilatında görev yapan 112 Sivil Savunma Servis Görevlisi ve İKOS Görevlisi katılmıştır. Hizmet İçi Eğitimin gerçekleştirilmesinde, Antalya AFAD İl Müdürlüğü ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğünden eğitim görevlisi desteği sağlanmıştır.
      Katılımcılara “AFAD Tanıtımı, Türkiye Afet Müdahale Planı Tanıtımı, Sivil Savunma Servislerinin Sorumlulukları ve Görevleri, Sivil Savunma ve Tarihçesi, Sivil Savunma Planlaması, Temel Afet Bilinci ve Farkındalık Eğitimi, KBRN Farkındalık Eğitimi, Temel Yangın Bilgileri, Söndürme Metodları, Yangın Söndürmede Kullanılan Maddeler ve TSC’nin Kullanımı, Tahliye, Tahliye Sırası ve Sonrası Toplanma Alanı, Kanamalar, Yanıklar, Yaralanmalar, Genel İlk Yardım Bilgileri, İnsan Vücudu ile hasta ve Yaralının ve Olay Yerinin Değerlendirilmesi, Kırıklar, Çıkıklar, İlk Yardımı Gerektiren Diğer Durumlar, İKOS Uygulamaları, Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği, Aile İçi Şiddetle Mücadele, Mobbing, İş Sağlığı ve Güvenliği konularında eğitim verilmiştir.
      Eğitim Programı, katılım belgelerinin dağıtımı ile sona ermiştir.
      Katılımcılar eğitim sürecine etkin olarak katılmış olup moral ve motivasyonlarının arttığı yönünde geri bildirimler vermişlerdir.

 


Sonraki Sayfa: Maaş ve Harcırah Ödemelerini Hazırlayan Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı (24-28 Ekim 2016)

Önceki Sayfa : Koruyucu Aile Hizmetinde Görevli İl Müdür Yardımcıları, Birim Sorumluları/ Şube Müdürleri, Sosyal Çalışma Görevlileri İle Kuruluş Müdürlerine Yönelik Hie (14-18 Kasım 2016)