Yaşlı Destek Programı Eğitim ve Uygulama Çalıştayı (24-26 Mayıs 2016)

    Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı koordinesinde ve Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde “Yaşlı Destek Programı Eğitim ve Uygulama Çalıştayı” 24-26 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştirilmiştir.
     Program, 24 Mayıs 2016 Salı günü, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak ÇİFTÇİ’nin açılış konuşması ile başlamıştır.
     Eğitim programına, 30 Büyükşehir Belediyesinden 2’şer belediye temsilcisi davet edilmiş olup 47 Belediye görevlisi katılmıştır.
   Türkiye’de ikamet eden 65 yaş üstü yaşlıların korunması ve desteklenmesi ile biyo-psiko sosyal bakıma ihtiyacı olanların, yaşadıkları mekanlarda gerekli olan bakımlarının yapılarak yaşamlarının kolaylaştırılmasına yönelik olarak düzenlenen Yaşlı Destek Programının birinci gün sabah oturumunda Sosyal Hizmet Uzmanı Bülent KARAKUŞ tarafından YADES Uygulama Usul ve Esasları hakkında bilgi verilmiştir. Birinci gün akşam oturumunda ise Proje Eğitmeni Melahat GÜRAY, Proje Değerlendirme Kriterleri ve Proje Hazırlama Eğitimi konusunda sunumunu gerçekleştirmiştir. 2.gün katılımcılar gruplara ayrılmış ve moderatörler yönetiminde grup çalışması yapmışlardır.
      Eğitim Programı, katılım belgelerinin dağıtımı ile sona ermiştir.
      Katılımcılar eğitim sürecine etkin olarak katılmış olup moral ve motivasyonlarının arttığı yönünde geri bildirimler vermişlerdir.
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürlüklerinde Evlat Edinme Hizmetini Yürüten Sosyal Çalışmacılara Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı (23-27 Mayıs 2016)

Önceki Sayfa : HUKUK MÜŞAVİRLERİ VE AVUKATLARA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI (11-15 ve 14-18 Mayıs 2016)